Home / Girişimcilik / Daha Çok Kazanç Elde Etmek İçin En İyi Ek İş Fikri

Daha Çok Kazanç Elde Etmek İçin En İyi Ek İş Fikri

Daha Çok Kazanç Elde Etmek İçin En İyi Ek İş Fikri

Daha Çok Kazanç Elde Etmek İçin En İyi Ek İş Fikri

Evde ek iş fikirleri konusunda siz değerli okurlarımız için günlük olarak makale yazmaya devam ediyoruz. Bu makale de sizlere daha çok kazanç elde etmek için doğru ek iş nasıl bulunur hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Yapılan anketler sonucu birçok insan hayaller içerisinde iş yaşamına atılıyor ve çok zaman geçmeden işlerinden hem sıkılıyorlar hem de maddi kayıplar elde ediyorlar. Sizlerde bu hatalara düşmek istemiyorsanız bu makalemizi okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Öncelik olarak aklınızda bulunması gereken hemen başarılı olmayabilirsiniz. İlk başlarda başarısızlık olabilir ama bu sizin her zaman başarısız olacağınız anlamına gelmez. O yüzden başarısız olduğunuz işlerden tecrübe edinmeniz gerekmektedir. Böylelikle bu tecrübeler sizin için çok başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Öncelik olarak serbest bir iş de çalışmak isterseniz öncelik olarak yapmanız gereken becerilerinizi bilmeniz ve bunlara uygun işler seçmeniz gerekmektedir. O yüzden öncelik olarak becerileriniz neler bunlara bir göz atmanız gerekmektedir.

Ek iş yapmak isteyen binlerce insan bulunmaktadır. Ama maalesef bunu faaliyete geçirenlerin sayısı oldukça azdır. Siz hiç ek iş yapmak istiyorum ama bunu yapmak istiyorum mu bilmiyorum diyen birini duydunuz mu? O yüzden sizlerde içinizden bunları geçiriyorsunuzdur ama bir an önce ek iş yaparak çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bazı insanlar da zaman bulamıyorum diye ek iş yapmaktan uzaklaşıyorlar. Sizler zamanı kontrol ederek çok az bir zamanda ne kadar çok iş yapabileceğinizi hesaplayarak ek iş fikirlerinizi de çok az bir zamanda yapabilirsiniz.

Becerilerinizin artık farkına vardığınıza göre artık bu becerileriniz sayesinde para kazanma zamanı geldi. Eğer el becerileriniz iyi bir durumdaysa aksesuar ve takı işi yaparak ayda fazladan 500-2000 TL arası bir para kazanabilirsiniz. Ayrıca zamanınızı da iyi kullanarak çok az bir zamanda çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Doğru Ek İş İçin 4 Ana Kriter

1- Beceriler

Öncelik olarak becerilerinizi bulmanız gerekmektedir. O yüzden ilk başta becerilerinizi belirleyin. Örnek verecek olursak bilgisayar dalında iyi iseniz bilgisayar alanında iş yapmaya çalışın. Ya da hayal gücünüz iyi ise grafik tasarım üzerine iş yapabilirsiniz.

2- Güçlü Yönler

Becerilerinizi belirlediniz ama birden fazla becerinizin olduğunu gördünüz ama hangi yönde çalışma yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunu da belirlemek için güçlü yönleriniz neler bunu bilmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak bilgisayar işinden anlıyorsunuz ama hayal gücünüzün olmadığını farkettiniz yapmanız gereken bilgisayarda diğer işlere bakmaktır. Donanım kısmına bakabilirsiniz.

3-İlgi Alanları

Becerilerinizi belirlediniz bilgisayar konusunda oldukça iyisiniz grafik tasarımdan da anlıyorsunuz ayrıca donanım işinden de anlıyorsunuz ama donanım işi üstüm kirleniyor ya da ağırdır yapmak istemiyorum gibi sözler söyleyebilirsiniz. Bu sizin donanım bölümüne ilginizin olmadığını gösteriyor. Donanım işini yaparsanız mutsuz olacağınızdan grafik tasarım işine bakmalısınız.

4-Pazar

Pazar bir işte olmazsa olmazdır. Çünkü becerileriniz ve emeğiniz boşa gitmeden önce yaptıklarınızın başkaları tarafından alınması gerekmektedir. O yüzden sizlerde önce işe başlamadan önce işinizin başkalarına ihtiyaç hissettirmesi gerekmektedir. Pazar yoksa bir iş de o iş de istediğiniz kadar başarılı olun kazanç elde edemezsiniz.

Bu makalemizin de sonuna geldik. Bundan önceki makaleleri okuyarak size en uygun ek iş fikrini bulabilirsiniz. Böylelikle hem kazanç elde edersiniz hem de yaptığınız işten zevk alırsınız. Bundan önce sizlere yazmış olduğumuz iyi bir iş fikri için 10 önemli kuralı okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

About admin

Check Also

2018 için En İyi 5 İş Fikirleri ve Fırsatları

2018 için En İyi 5 İş Fikirleri ve Fırsatları

2018 için En İyi 5 İş Fikirleri ve Fırsatları 2018 için En İyi 5 İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir