Home / Ekonomi / Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde ek iş fikirleri olarak günlük olarak siz değerli okurlarımız için ek iş fikirlerinden bahsediyoruz. Sizlerin ek iş bularak hayatınızı bir nevi bile olsa rahatlatmanız için elimizden geleni fazlasıyla yapıyoruz. Bu makalemizde ise bulduğunuz ek iş fikrini yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan bahsedeceğiz. Sizlere önereceğimiz tavsiyeler sayesinde işlerinizi daha düzenli ve daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacağız. Evde ek iş fikrini bulduktan sonra ya da bulmadan bu makalemizi kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Bir işiniz yok ama belli bir düzeniniz var. Elbette bu düzeni korumak zorundasınız. Çünkü tecrübesizlik yüzünden çok büyük stres altına girebilirsiniz. Böylece hem işleriniz aksar hem de insanlar sizle iş yapma konusunda tereddütte kalabilir. Evde ek iş yaparken dikkat etmeniz gereken konuları alt kısımda bulabilirsiniz.

Evde Ek İş Fikirleri Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Konular

1- İşe Başlamadan Önceki Düzen

İşe başlamadan önce işlemlerinizi sıralamanız gerekmektedir. Bu işler arasında ev temizliği, çocukların bakımı, yemek gibi birçok iş vardır. Siz bu işi bulmadan önce ev işleriyle sizler uğraşıyordunuz ya da daha farklı bir işiniz vardı. Eğer bir plan yapmazsanız kesinlikle diğer işlerinizi de aksatırsınız. O yüzden önceliklerinizi sıralamanız gerekmektedir. Önceliklerinizi sıraladıktan sonra oluşan boşlukta işlerinizi yapabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun : 2018 için En İyi 5 İş Fikirleri Fırsatları

2- İşe Başlamadan Önce Yapmanız Gereken Plan

İşi buldunuz ya da yaptığınız iş ile kendi işinizin patronu olmaya başlıyorsunuz. Buna başlamadan önce bir plan yapmalısınız. Örneğin ahşap boyama işi ile para kazanacaksınız. Öncelik olarak bir portföy oluşturmanız gerekmektedir. Yani elinizde sizi belli bir süre idare edecek kadar ürün olmalıdır. Çünkü bir anda insanların sizlere sipariş vermesi yüzünden işler karışır ve bir anda işin içinde kalabilirsiniz. Sabahlara kadar çalışsanız bile işin içinden çıkamazsınız.

3-İşe Başladıktan Sonra Yapılması Gerekenler

İşe başladıktan sonra yapmanız gerekenler daha fazladır. Öncelik olarak insanların siparişlerini geciktirmeme konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü insanlar ürünlerin geç gelmesi halinde verdiği siparişi iptal edebilir ya da size karşı bir güven sorunu ortaya çıkabilir. O yüzden ürünleri müşteriye söylediğiniz tarihte teslim edin. Sosyal medya hesaplarını çok sağlam bir şekilde kullanın. Durmadan yaptığınız ürünlerin fotoğraflarını paylaşın. İşleriniz yoğunlaştığı zaman yanınızda çalışacak kişileri bulun onlarla iletişime geçin. Çünkü ne kadar çok insanla çalışırsanız müşterilerinizi geciktirmez ve gelen siparişleri zamanında teslim edebilirsiniz.

 

About admin

Check Also

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir