Home / Ekonomi / Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Etamin Yaparak Para Kazanma Yolları


Bugün ki konumuzda evde etamin yaparak para kazanma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Son zamanlarda bayanlar kendilerine birçok iş imkanı yaratmışlardır. Bu iş imkanlarının çoğu da oldukça zevkli yapılabilen işlerdir. Bunlardan biri de etamindir. Etamin, pamuk, keten ya da ipekten seyrek dokunmuş delikli üzerinde nakış yapılabilen bir tür kumaştır. Bu kumaş ile çeşitli ürünler yapılabilmektedir. Etamin yastıklar, etamin pikeler, seccadeler hatta son zamanlarda etamin tablolar da çok sık yapılmaya başlanmıştır. Kursuna bile gitmeden kolayca öğrenebilirsiniz etamini.Etamin için gereken malzemeler, kasnak, dikiş kutusu,makas.

Yapımı oldukça zahmetli fakat bir o kadarda keyifli olan kanaviçeyi evinizde çok severek kullanacaksınız ve satışını da yapabileceksiniz.Farklı desenler ve çeşitli renkte iplikleriyle harikalar yaratmanız sizin elinizde. Yapılışını kısaca anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Etamin kumaşı esnek bir şekilde kasnağınıza yerleştiriyorsunuz. İpliğinizin başına iğneyi geçirip ipliğe kör bir düğüm atabilirsiniz. Keyfinize göre seçeceğiniz bir deseni kumaşa çizip (Bu işlemi eskiz kağıdı ile yapabilirsiniz.) o çizdiğiniz yerlerden iğneyi çapraz olacak şekilde batırıp çıkarıyorsunuz. Şunu açıklamam gerekirse öncelikle yarım çarpı atıyorsunuz sonra tam çarpı yapılarak tamamlıyorsunuz.Bu şekilde tüm desen bitene kadar devam etmeniz gerekiyor. Daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki resimlerden yardım alabilirsiniz.

Etamin çeyizlerin vazgeçilmezidir. İster çeyizde bukundurulur ister evlerde aksesuar olarak kullanılır. Oldukça güzel ve hoş görüntü katacaktır. Bu sebepten yapılışını öğrenip kolayca etamin yaparak para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda bebek doğum panoları ve düğün panoları da etaminden tablo şeklinde yapılmaktadır. Üzerine bebeğin doğum tarihi,ayı falan yazarak yada düğünü olacak eşlerin isimleri ve düğün tarihleri yazarak ölümsüzleştirilmek isteniyor. Ve böylece Bu yazdıklarım etamin kumaşına işleniyor ve hem güzel görünümlü tablolara sahip olunuyor hem de ilginç bir anı olmuş oluyor. Sizlerde bu fikri benimsediyseniz para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz. Farklı desenlerde kanaviçelerinizi yaparak satışını sağlayabilirsiniz.

Evde Etamin Yaparak Nasıl Para Kazanırım

Öncelikle yaptığınız işin tanıtımını yapmanız gerekecektir. Kendi çevrenizle başlayabilirsiniz. Sonrasında bir site kurabilir veya sosyal medya hesaplarından yaptığınız etaminlerinizi paylaşarak geniş kitleye ulaşabilirsiniz. Maliyetinizi hesaplayıp üzerin karınızı da koyup belirli bir fiyat listesi oluşturup satış yapmaya başlayabilirsiniz.
Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.Bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekleriz. Hayırlı günler.

About admin

Check Also

Fast-Food Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Fast-Food Dükkanı Açarak Para Kazanmak Fast-Food Dükkanı Açarak Para Kazanmak Günümüzde fast-food üzerie birçok tartışmalar …

2 comments

  1. Her türlü paketleme isine vs. talibim cok ihtiyacim var Ankara da oturuyorum tesekkur ederim

  2. Bende hepsini yapabilirim istanbul tuzladayım meltembuyukoz1@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir