Home / Ekonomi / Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Ek iş fikirleri olarak bugün sizler için safran yetiştiriciliği yaparak para kazanma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Safran çok önemli bir üründür. O kadar önemli bir ürün olduğu için bir gramı 20 TL’dir. Eğer tarla işinden anlıyorsanız kesinlikle bu iş ile çok kısa bir süre içerisinde çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer bu işle ilgilenmeyi düşünüyorsanız alt kısımda ne kadar sermaye gider. Bir dönüm arsadan ne kadar safran yetiştirebilirsiniz. Nasıl bir toprak da yetişir? Bunlar hakkında sizlere detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Safran Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır ve Ne Kazandırır?

Öncelik olarak safran yetiştiriciliği için ne kadar bir maliyete ihtiyacımız vardır. Bu sorunun cevabı olarak 3-4 bin lira gibi bir ücret gerekmektedir. Eğer 3-4 bin liranız varsa hemen işe başlayabilirsiniz. Geniş bir tarlaya sahipseniz hemen işe başlayabilirsiniz. Bir dönüm arsadan ortalama 600-700 gram safran elde edebilirsiniz. Gramını da 20 TL den hesaplarsanız bir dönüm tarladan ortalama 12-14 bin TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer daha geniş bir araziniz varsa kesinlikle bir dönemde çok fazla kazançla mükemmel bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca safran yetiştiriciliği için ülkemizdeki her toprak idealdir. Genelde safranbolu’da yapılan bu iş verimli ve sulak arazi olan her yerde yapılabilir. Safranları yetiştirdikten sonra bir de bunları kurutmanız gerekmektedir. Kurutma işlemini yaparken safranı bir kağıt üzerine koyarak fırınlarda kurutmanız gerekmektedir. Kuruttuktan sonra bunları şişelere ve tahta kutulara koyarak saklayabilirsiniz. Safranda dikkat etmeniz gereken nemli ve ıslak yerlerden korumanızdır.

Safran Nerelerde Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır?

Safran çok aranan ama bir türlü fazlası ekilemeyen bir üründür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir dönüm araziden ortalama 600-700 gram safran elde edilebilmektedir. Bunlar genelde ilaç sanayide boya, kimya, gıda sektörlerinde çok kullanılmaktadır. Bunların dışında safran sofralarımızda da baharat olarak kullanılmaktadır.  O yüzden ürünleriniz tamam olduktan hemen sonra zaten alıcıları sizi bulacaklardır.

Bu makalemizin de sonuna geldik. Bundan önceki evde ek iş fikirleri hakkında ki makalelerimizi okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

About admin

Check Also

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir