Home / Ekonomi / Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları

Ekiskur.net olarak sizlere bu yazımızda sıfırdan yeni bir iş kuracaklar için ipuçları vermeye çalışacağız. Sıfırdan bir iş kuracaksınız ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımız tamamen sizler için yazılmış durumda. Sıfırdan bir iş kurmak oldukça zor ve risklidir. Eğer daha sistemli bir iş kurmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Evde ek iş fikirleri konusunda oldukça fazla yazmış olduğumuz makaleler sizlerin oldukça fazla işine yarayacaktır. Bu makaleleri okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

1- İş modelinizi belirleyin  ve müşterilerinizi ilk sıraya koyun.

Bir iş yeri yaptığınız zaman ortaya koyduğunuz üründen  çok o ürünü alacak müşterilere ihtiyacınız vardır. O yüzden büyük şirketler ürün yapmadan önce alacak müşteriyi elinizde tutmalısınız.

2- Pazardaki büyük müşterilere göz dikin ve onları kazanmak için sabırlı olun.

Müşterileriniz ne kadar büyükse kazanacağınız parada o kadar büyük olur. Tabi ilk işe başladığınız zaman büyük müşteriler sizlerle çalışmak yerine daha tecrübeli şirketlerle çalışmak isterler. O yüzden sabırlı olup küçük müşterilerle başlarsanız zamanla büyük müşterilerde sizlerle tanışıp iş yapmak isteyeceklerdir.

3- Çalışma ekibini oluştururken sizinle aynı fikirde olan insanlardan uzak durun.

Eğer aynı düşüncelere sahip iş arkadaşlarınız varsa kesinlikle büyüme gösteremez olduğunuz yerde sayarsınız. O yüzden farklı insanlar size farklı bakış açıları sunar ve işinizi daha kolay bir şekilde büyütebilirsiniz. Eğer herkes size katılıyorsa o zaman büyük bir yanlış yaptığınızı düşünebilirsiniz.

4-Şansa inanmayın inanıyorsanız da kendiniz oluşturun.

Herkes kötü zamanlar geçirebilir ama önemli olan bu kötü zamanlarda ne yapacağınızı bilmektir. Kötü bir olay karşısında işi bırakmak ya da yenilgiyi kabullenmek yerine tamamen farklı düşünüp farklı noktalardan bakarak kötü talihi kendi lehinize çevirmeniz gerekmektedir. Bu tamamen sizlerin elindedir. Vazgeçmek yerine elinizden gelenin daha fazlasını yapın.

5- Çalışma arkadaşlarınıza güvenin ve onlara yetki verme konusunda çekinmeyin.

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları, Yeni İş Kuracaklar için ipuçları
Yeni İş Kuracaklar için ipuçları

Eğer bir kontrol delisiyseniz bütün işleri kendiniz yapmaya çalışıyorsanız kesinlikle başarısız olacaksınızdır. Çünkü başkalarına güvenmezseniz bir süre sonra sizde de bir bıkkınlık oluşur ve karşınızda ki kişilerde sizlerle çalışmak istemez. O yüzden kesinlikle ekip arkadaşlarınıza güvenin ve onlara yetki verme konusunda çekinmeyin.

6- İşinizi bırakmadan önce müşteri bulun.

Şirketi kurmadan önce müşterilerinizi oluşturun. Çünkü müşterisi olmayan bir şirket kesinlikle fazla ayakta kalamaz ve batmaya yüz tutar. Sizler maaşlı çalıştığınız iş yerinden ayrılmadan önce küçük de olsa bir müşteri potansiyeliniz olsun ardından işten ayrılın.

7- Önünüze çıkan engellerle nasıl baş edeceğinizi bulmaya çalışın.

Siz işinize başladığınız andan itibaren önünüze birçok engel çıkacaktır. Sizler öngörüleriniz sayesinde önceden bu engellerle nasıl baş edeceğinizi hesaplayın ardından önünüze çıkan bu engelleri aşmak daha basit olacaktır.

Okumanızı tavsiye ederiz : İşletmenize Değer Katmanın Yolları

8- Para yönetimi konusunda kendinizi durmadan geliştirin.

Öncelik olarak işinizi kurmadan önce belli bir paranız olmalıdır. Ayrıca derenin boyunu ölçmek için iki ayağınızı birden sokmayın. Bu çok önemli bir kişinin sözüdür. Kötü günler için kesinlikle bir kenarda paranızın olmasına özen gösterin. Birçok şirketin batma sebebi finansal konular olmaktadır. Siz buna önem verirseniz en azından belli bir kitleye hitap edene kadar ayakta durabilirsiniz.

9- Kendinize önemli bir kişiliği örnek gösterin

Eğer örnek aldığınız bir kişi varsa bu kişinin hayatını yaptıklarını söylediği sözleri önemser ve onun gibi davranırsınız. O yüzden sizlerde tecrübeyi tecrübe etmek yerine başkalarının tecrübelerinden faydalanın.

10- Hayatınızı göz önünde bulundurarak düştüğünüz kötü durumlara düşmemeye özen gösterin.

Kısacası daha önceden yapmış olduğunuz hataları bir daha yapmamaya özen gösterin. Tecrübeleriniz sizi daha fazla ileri taşır. Bir daha aynı hataları yapmamanızı sağlar.

11- İşe aldığınız kişileri daha fazla geliştirin ve onlara zaman bırakın.

İşe aldığınız kişilerin kendilerini geliştirmeleri için elinizden gelenin fazlasını yapın. Çünkü onların bilgi birikimleri sizin daha fazla işinize gelecektir. Ayrıca onlara tatil izni, kendilerine zaman ayırma fırsatı gibi seçenekler sunun. Çünkü çalışan elemanlarınız kendilerine zaman ayırdıkça mutlu olacaklar ve daha verimli çalışacaklardır.

12- Basit iş planları yapın.

Karmaşık bir iş planı sizleri daha çok uğraştırır ve değişiklik yaptığınız zaman çok daha fazla zaman kaybı yaşarsınız. O yüzden yaptığınız planlar basit ve kolayca değiştirilebilir olsun.

Okumanızı tavsiye ederiz: İyi Bir İş Fikri İçin 10 Önemli Kural

13- Müşterilerinizin uzun süreli olmasına özen gösterin.

Bir paraşütçü gibi davranmak yerine bir çiftçi gibi davranın. Paraşütçü belli bir süre görünür ve oradan kaybolur ama bir çiftçi farklı farklı ürünler ekerek uzun süreli iş yapar. Hatta ömrü boyunca iş yapabilir. Sizlerde müşterilerinizin uzun soluklu olmasına özen gösterin böylelikle daha karlı sonuçlar ve uzun vadeli sonuçlar elde edersiniz.

14- İş planınızı ara ara gözden geçirin ve gelişen şirketiniz için iş planınızı güncelleyin.

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları, Yeni İş Kuracaklar için ipuçları

Sıfırdan Yeni Bir İş Kuracaklar İçin İpuçları

İş planınızın sabit kalması sizi durmadan aynı yerde durdurur. O yüzden sizlerde iş planınızı durmadan güncelleyin gözden geçirin ve ilerisi için plan yapın.

15-Çok çalışmaya her daim hazır olun.

İşinizi kurmak için hazırsınız ama bunu unutmayın yeni bir iş demek çok daha fazla çalışmak demek akşamları fazla mesai yapmak demektir. O yüzden böyle bir duruma kendinize hazırlayın ve motivasyonunuzu durmadan canlı tutun.

16- Heyecan verici bir ürün ortaya koyun ve odaklandığınız durumu koruyun.

Günlük olarak yeni bir şeyler ortaya çıkıyor ama artık kimse eskisi kadar bu ürünler karşısında heyecanlanmıyor. Sizlerde tamamen işinize odaklanarak yeni bir ürünle heyecanları yükseltebilir ve kısa bir sürede adınızı duyurabilirsiniz.

17- Bildiğiniz yoldan şaşmayın.

Bilgisayar işinde iyiyseniz gidip kasap dükkanı açmanız çok mantıksız olur. Evet kasap işi karlı ama sizin yeteneklerinizle uyumlu olmadığından dolayı hiçbir işinize yaramaz. O yüzden hangi konuda iyiyseniz o işi yapmaya daha çok özen gösterin.

Yeni bir iş kurarken bunlar gibi birçok konu vardır. Bizler sizler için en önemli konuları paylaşmaya çalıştık. O yüzden sizlerde daha çok araştırma yaparak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ve böylelikle daha iyi bir işletme kurabilirsiniz. Bundan önce yazmış olduğumuz internetten para kazanma yolları ve youtube’dan para kazanma yolları hakkında ki makaleleri okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim.

 

 

 

 

 

 

About admin

Check Also

Erkek Giyim Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir