Home / Ekonomi / Tez Hazırlayarak Para Kazanma Yolları

Tez Hazırlayarak Para Kazanma Yolları

Tez Hazırlayarak Para Kazanma Yolları

Tez Hazırlayarak Para Kazanma Yolları

Evde ek iş fikirleri olarak bugün sizler için tez hazırlayarak para kazanma yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tez üniversitelerin bazı fakültelerinde son sınıf öğrencilerine okulu bitirmeleri için zorunlu kılınmaktadır. Yüksek lisans programlarının da hepsinde zorunlu kılınmıştır. O yüzden üniversite okuyan birçok insan tez hazırlamak zorundadır. Çoğu öğrenci ise tez yazma kurallarını bilmediklerinden ya da işlerinin yoğunluğundan dolayı tezleri yazamazlar. Böyle olunca da ister istemez okulları uzamaktadır. Bazı insanlar bu işin farkına varmışlar ve tez hazırlayarak para kazanmaktadırlar. Sizler de tez hazırlama konusunda kendinize güveniyorsanız kesinlikle bu işi yapmalısınız. Bir tez ortalama sizin iki ya da üç haftanızı almaktadır ama kazancı da oldukça fazladır. Bir tez yazmak için insanlar 1500-2000 TL gibi fiyatlar ödemektedirler. Sizlerde aylık bir tez yazarak 1500-2000 TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer tez yazma işine girmek istiyorsanız tez nasıl yazılır ve bu işi nereden bulabilirim sorularının cevabı için sayfamızın alt kısmını okumaya devam edin.

Tez Nasıl Hazırlanır?

Öncelik olarak bir konu seçilir. Sonra seçtiği konu sınırlandırılır. Yani belli bir çizgisi olur. Yoksa konu uzadıkça uzar ve karmaşıklaşır. Konuyu sınırladıktan sonra bir hipotez kurulur. Hipotezin ardından araştırma metodu seçilir. Ardından geçici bir plan yapılır. Geçici plan için bir de geçici bir kaynakça oluşturulur. Sonrasında okuma ve not alma çalışması yapılır. En son aşamada ise tez yazma kısmına geçilir. Teori de tez yazma kısmı bu kadardır ama işin içine girdiğiniz zaman bu işler baya karışmakta ve zaman almaktadır. O yüzden bu işi yapacak kişinin oldukça planlı ve sabırlı olması gerekmektedir.

Tez İşi İle Nasıl Para Kazanılır?

Tez yazma işini anladıysanız kesinlikle bu iş sizler için daha basit olacaktır. Çünkü yakın çevrenizde üniversite okuyan öğrenciler olsun internet üzerinden olsun bu işi bulmak çok kolaydır. Öncelik olarak çevrenizde ki insanlardan destek almanız sizler için daha iyi olacaktır. Çünkü internet üzerinden işlem yapacağınız zaman insanlar sizlerden referans isteyeceklerdir. Maalesef ki sizler de işe yeni başladığınız için tez olmadığından dolayı sıkıntı yaşayacaksınız. Eğer daha önceden yazmış olduğunuz tezler varsa ya da kendi teziniz varsa hemen internet üzerinden müşteri bulabilirsiniz. Tez satışı konusunda online bir site bile bulunmaktadır. Bu site tezindir.com’dur. Tezindir e girerek sizlerde yazmış olduğunuz tezlerin satışını oradan yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Evde Dikiş Seti İşi Yaparak Para Kazanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir