Home / Ekonomi / Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Youtube’dan Para Kazanmanın Yolları

Her geçen gün teknoloji biraz daha ilerlemektedir. Evde para kazanmak isteyen birçok arkadaşımız iş fikirleri aramaktadır. Bizde sizlere evde ek gelir elde etmeniz için yazılar paylaşmaktayız. Bu yazılardan biride youtube dan para kazanma yollarıdır. Youtube a sadece video yükleyerek kazanç sağlayabilirsiniz. Artık herkes akıllı telefon kullanmaktadır. Herkesin interneti vardır. Youtube a attığınız bir videonun minimum 100 kişi tarafından görüleceğine emin olabilirsiniz. O yüzden sizde bir an önce para kazanmak istiyorsanız hemen günlük yaşamınızda çektiğiniz videoları youtube a atarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube’dan nasıl para kazanılır

Öncelikle bir youtube hesabı açmanız gerekmektedir. Sonra bir adsense hesabı alıp video atmaya başlayabilirsiniz. Ardından attığınız videoya reklamlar ekleyerek bu reklamlara tıklandıkça elde edilen gelirin yüzdesini alabileceksiniz. Videolara eklediğiniz reklamların gelirlerini öğrenmek için adsense hesabına girerek tıklama başına ne kadar para verdiğini sizlere ne gibi videolar karşılığında para verdiğini göstermektedir. Reklamlarınızın daha çok tıklanması için youtube daki abone sayınızın arttırılması gerekmektedir. Bunun için çevrenizdeki insanlardan yada sosyal medyadan daha bir çok yerden kişilere ulaşıp onları youtube kanalınıza çekebilirsiniz. En az 1000 abone bulduğunuz takdirde artık düzenli bir şekilde gelirlerinizin arttığını göreceksinizdir. Bunların yanı sıra düzenli olarak videolar yükleyerek şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Daha sık ve daha düzenli bir şekilde attığınız videolar sayesinde insanların sizin kanalınıza girmeye başladığını göreceksinizdir.

Youtube a Attığınız Videoların Özellikleri

Youtube a attığınız videoların özellikleri önemlidir. Çünkü insanların genel olarak izlemek istedikleri ya çok ilginç bir konu olacaktır ya da güncel bir konu olacaktır. Sizde güncel konuları takip edip bunların videolarını kanalınıza yüklediğiniz takdirde çok rahat bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube ortağı olmak için başvuru yapın

Yazdığımız adımları yapabileceğinize inanıyorsanız eğer başvuru için hazırsınız demektir. Başvuruyu yapabilmek için Youtube ortak programı sayfasına girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edilirse videolarınıza reklamlar kullanılmaya başlanacaktır.

Youtube dan para kazanmak oldukça rahattır. Sadece yapmanız gereken sabırlı olup günlük düzenli olarak video atmaya çalışın. Bunun dışında sizlere web site yaparak para kazanma yollarını anlattığımız yazımızı da okumanızı tavsiye ederim. Bu iki işi birleştirerek çok daha iyi para kazanabilirsiniz. Şimdiden hepinize bol kazançlı günler dilerim.

About admin

Check Also

Erkek Giyim Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir